Google reklamların geleneksel pazarlama yöntemlerinden ayıran başlıca özelliklerden biri %100 ölçülebilir olmasıdır. Reklamlarınız ile ilgili anlık raporlamalar yapabilir, reklam bütçenizi belirleyerek amacınıza uygun demografik hedeflemeler yaparak reklamlarınız ile potansiyel müşterilerinize nokta atışıyla ulaşabilirsiniz.

Google Reklam Nedir ?

Dünyanın en ünlü ve lider arama motoru olan Google firmasının internet ortamında Google Google Ads olarak bilinen reklam modeli kişi yada kurumların web sayfalarını arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmasını sağlamaktadır.Böylelikle firmalar ürün ve hizmetlerini kolaylıkla geniş kitlelere tanıtabilir."Google reklam" hizmeti alan bir web sayfası Google arama motoru sonuç sayfasında (SERP) rekabete göre genellikle üst sıralarda yer almaktadır.

Google Reklam Sisteminin Önemi

İnternet kullanıcılarına yapılan anketlere ve araştırmalara göre kullanıcıların önemli bir kısmı internette aradığını arama motorlarında aramaktadır.Bu kullanıcıların %87’si arama motoru sonuçlarının sadece ilk sayfasını incelemektedir.Araştırmaların sonuçlarına bakıcak olursak bir firma yada marka için Google reklam ile arama sonuçlarında ilk sayfada olmak diğer rakiplerine göre çok büyük bir avantaj sağlamakta olduğunu görmekteyiz.

Google Reklam Türleri Nelerdir ?

1) Arama Ağı (Anahtar Kelimelerle Yapılan Sorgular)

2) Görüntülü Reklam Ağı (Banner ve Dinamik Görseller)

3) Yeniden Pazarlama (ReMarketing)

4) Youtube Reklam Ağı (Intro ve Görseller)

5) Ürün Listeleme (Merchant Center)

6) Mobil Reklam Ağı (Google Store, Google Play)

 

Bütün web sitesi sahipleri tabiki sitesini Google arama sonuçlarında en üst sırada görmek ister.Eğer sizde Google Reklam Sisteminden faydalanmak istiyorsanız Google Reklam Başvuru sayfasından devam edebilirsiniz.