Google Ads, Google arama motoru üzerinden ürün veya hizmet arayan kullanıcıların karşısına çıkarak, ürün ve hizmetlerinizi pazarlamanız için kullanabileceğiniz en iyi reklamcılık türleri arasında yer alır!

 

Google Reklamları

İnternette gezinirken, mobil uygulamaları kullanırken, e-postanızı okurken veya online alışveriş yaparken reklam görürsünüz. Google, Arama, YouTube ve Gmail gibi Google ürünleri üzerinde reklam gösterir. Google'ın reklam ağı ayrıca, Google'a ait olmayan 2 milyonu aşkın web sitesi ve uygulama üzerinde de reklam gösterir. Bu reklam ağı, reklamları online etkinliğinize göre kişiselleştirebilen çok sayıda reklam ağından biridir.

Google'ın gösterdiği reklamlar, ziyaret ettiğiniz web sitesi türleri veya yüklediğiniz mobil uygulamalar gibi birçok faktöre göre kişiselleştirilebilir. Reklam kişiselleştirme kapalıysa reklamlar, genel konum bilginiz veya web sitesindeki konular ya da bakmakta olduğunuz web sitesi veya uygulama gibi kişiselleştirilmemiş verileri kullanmaya devam edebilir.

Kişiselleştirme Neyi Temel Alır?

Google size aşağıdakiler gibi birçok faktöre göre reklam gösterebilir:

  • Ziyaret ettiğiniz web siteleri ve cihazınızda yüklü mobil uygulamalar
  • Tarayıcınızdaki çerezler ve Google Hesabınızdaki ayarlar
  • Ziyaret ettiğiniz web siteleri ve uygulamalar arasında Google'la reklam yayınlayan işletmelere ait olanlar
  • Başka bir cihazdaki etkinlikleriniz
  • Google'ın reklamları veya reklam hizmetleriyle geçmişteki etkileşimler
  • Google Hesabı etkinliği ve bilgileri

Mobil Denetimler

Reklamlar, kullandığınız aygıta göre kişiselleştirilebilir. Bu reklam kişiselleştirme özelliğini cihazınızın ayarlarını kullanarak kapatabilirsiniz. Bu ayarlar, mobil cihazınızın reklam tanımlayıcısını kullanan uygulamalar için geçerlidir.

Google ve reklamcılık standartları

Google'ın reklam ağı, siteler ve uygulamalar üzerinde size reklam gösteren 100'ü aşkın çevrimiçi reklam ağından biridir. Google, çevrimiçi reklamcılık için standartlar geliştiren ve bunları izleyen Digital Advertising Alliance ve Network Advertising Initiative gibi sektörel grupların katılımcısıdır. Gerekli olduğu durumlarda (örneğin, DAA ve NAI) Google bu grupların davranış kurallarına ve/veya özdenetim ilkelerine uygun hareket eder.

Digital Advertising Alliance bünyesinde katılımda bulunan tüm reklam ağları tarafından gösterilen reklamlarda görünen Reklam Seçenekleri simgesini AdChoices icon fark etmiş olabilirsiniz. Sektörel gruplar konuma göre farklılık gösterir

Google'a reklam vermek için bizle iletişime geçin!