Google Ads, paylaşmış olduğu blog gönderisinde yeni bir YouTube reklam video türünü duyurdu. Outstream Video Ads olarak isimlendirilen yeni video formatı, ağırlıklı olarak mobil kullanıcıları adına tasarlandı.

Outstream Video Ads sadece uygulamalarda değil, mobil tarayıcılarda da görüntülenebilir bir yapıya sahip.

Google Ads tarafından paylaşılan detaylar ise şöyle:

“ Outstream reklamlar, YouTube’ta çoğalan, düşük maliyetli ve görüntülenebilir erişim yaratacak. Reklamlar, yayın içi TrueView ve Bumper reklamları dahil olmak üzere video reklamlar gösterebileceğiniz yüksek kaliteli yayıncı web siteleri ve mobil uygulamalar olan Google video iş ortaklarında gösterilecek. ”

Yeni duyurulan Outstream video reklam türü, kullanıcılar videoya dokunduğunda otomatik olarak gösterilmeye başlıyor. Video otomatik olarak başlıyor ancak, ses otomatikman açık bir şekilde video devam etmiyor. Dilerseniz videoya dokunduktan sonra kapalı olarak gelen ses seçeneğini açabiliyorsunuz. Tabii ki videoyu tekrar başa sarıp yeniden oynatabilmeniz de mümkün.

Düşük maliyetli olmasıyla dikkat çeken bu YouTube reklam video türü, farkındalık ve bilinirlik yaratmak için oldukça avantajlı.

Outstream video reklam türünde reklamverenler bin gösterim başı maliyet (CPM) için ücret ödüyor. Kısaca reklamverenler bu reklam türüne sadece gösterim için ücret ödüyorlar.

Şunu da belirtmeliyiz ki, eğer video scroll yapılan alanın alt kısmında yer alıyorsa ve gösterilmediyse reklamverenler bunun için herhangi bir ücret ödemiyorlar.