AdWorld Bilişim Ltd.  Şti. ile Çalışan Firmalar %15 Ek Reklam Vergisi ile ilgili Beyanda Bulunmalarına Gerek Yoktur.

İnternet ortamında verilen reklam hizmetleri vergi usul kanunu, gelir vergisi ve kurumlar vergisi kanunu kapsamında ek vergi kesintisi kapsamına alındı.

18 Aralık 2018’de Cumhurbaşkanlığı kararı ile internet reklamlarına getirilen yeni vergi düzenlemesi hakkındaki hususlar Resmi Gazete‘ de yayınlanmış ve tüm kurumlar ve şahıslar için 1 Ocak 2019’dan geçerli olmak üzere internet reklamları için dar mükellef / şahıs ve şahıs firmalarına yapılacak ödemelerde %15 tutarında ek vergi kesintisi yapılarak beyan etme zorunluluğu getirilmiştir.

AdWorld Bilişim Ltd. Şti. müşterisi iseniz, kurumumuz tam mükellef ve yetkili ajans olarak hizmet verdiği için kanun gereği bizim aracılığımızla aldığınız hizmetler için herhangi bir beyanda bulunmak zorunda değilsiniz. Faturalarınızı aynı şekilde işlemeye devam edebilirsiniz.

AdWorld Bilişim Ltd. Şti. müşterisi değilseniz; Google, Facebook vb. Yurt dışı reklam ödemelerinizi direk ya da şahıs / şahıs firmaları aracılığı ile yapıyorsanız %15 ek reklam vergisi ve %18 KDV beyanı yaparak vergi dairesine bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Olası yüksek bir ceza ile karşılaşmamak adına işletmenizin muhasebe birimlerini bu konuda detaylı inceleme ve düzenleme yapması için bilgilendiriniz.

Daha detaylı bilgi için  AdWorld Müşteri Temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir, siz de İnternet Reklamlarınız da uzman desteğinden faydalanabilirsiniz.

İlgili kanuna ait resmi açıklamaya buradan ulaşabilir veya İnternet reklamı vergisi hakkında detaylı bilgi ve sorularınız için 0850 840 0 970 den bizimle iletişime geçebilirsiniz.