Instagram Zoom Özelliğini Kullanıcılarına Sundu!

Dünya’nın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, kullanıcılarının isteklerini ve kolaylıklarını göz ardı etmeden yeni güncellemeler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Instagram, uygulama içerisindeki bütün alanlarda fotoğraf ve video yakınlaştırmasının son güncellemeleyle uygulamaya dahil edildiğini bildirdi.

Android ve ios da multi touch olarak adlandırılan (çoklu dokunma) uygulama ile Instagram üzerinden video ve fotoğrafları artık daha detaylı görebilmeniz mümkün.

Instagram İşletme Profili

500 milyon kullanıcıya sahip olan Instagram, kullanıcıların yanı sıra günümüzde satıcıların ve firmaların da sıklıkla faaliyet gösterdiği bir mecra haline gelmiştir. Yine isteklere kayıtsız kalmayan Instagram yöneticileri “işletme profili” özelliği ile işletmelere ekstra avantajlar sunuyor.

İşletme Profiline Nasıl Geçebilirim?

Instagram kişisel hesaptan, işletme profiline geçiş yapabilmek için aşağıdaki adımları izleyerek uygulamanız yeterlidir;

·      Instagram’ın profil ayarlarından ayarlar menüsüne tıklayın.

·      Açılan menüde “işletme profiline geç” sekmesine tıklayın. (Gözükmüyorsa güncelleştirme yapmanız gerekmektedir.)

·      Instagram işletme araçları ekranı açılacaktır ve bu ekrandan devam butonuna basınız. Daha sonra ise Facebook ile giriş yap butonuna tıklayarak hesap bilgilerinizi doğrulayın ve tamam butonlarına basın.

·      Instagram ile ilişkilendirip yönetmek istediğiniz Facebook sayfanızı seçerek ilerle butonuna basın.

·      Son olarak e-posta, telefon ve adres bilgilerinizi doğrulayarak ilerleyin.

·      Girmiş olduğunuz bilgiler artık Instagram profiline eklenecektir.

İşletme Profilinin Özellikleri

·      İletişime geçme özelliği ile direkt olarak profilinizden sizleri arayabilirler, mesaj gönderebilirler veya e-posta ile iletişime geçebilirler. Bu özelliklerin hepsini veya birini seçip kullanabilmeniz mümkün.

·      Adres bilgisi sayesinde işletmenizin adresini yol tarifi olarak görebilirler. Müşterilerinizin sizlere kolay ulaşabilmesi için adres doğruluğu önemli bir husustur.

·      İşletme profiline geçtikten sonra profilinizin sağ üst köşesine istatistik butonu eklenecektir. Bu butondan takipçileriniz hakkında bilgi alabilir, gönderilerinizin erişim sıklığını inceleyebilirsiniz.