İnstagram yeni özelliğini kullanıcılar ile paylaşmaya hazırlanıyor.

İnstagram alışveriş gönderilerin de ürün etiketlerine dokunan 130 milyon instagram kullanıcısını, depolanan ödeme bilgileri sayesinde, ilgilendiği ürünü uygulamadan çıkmadan satın alabileceği ödeme servisi ile buluşturuyor.

Mevcut işleyiş de, İnstagram üzerinden alışverişini tamamlamak isteyen kullanıcılar satın alma işlemleri için markanın web sitesine yönlendiriliyordu. Artık İnstagram alışverişin daha pratik ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için ‘’ İnstagram İle Ödeme’’ özeliğini kullanıcıları ile paylaşmaya hazırlanıyor.

 

İnstagram üzerinden ilk alışverişini tamamlayacak kullanıcıların ödeme sayfasında ki isim, e-posta, fatura ve teslimat bilgilerini girmeleri yeterli olacak. Bir sonra ki alışverişlerinde tanımladıkları bu bilgiler ile vakit kaybetmeden satın alma işlemlerine devam edebilecekler.

Aynı zaman da satın alma işlemini tamamlayan kullanıcılara, alınan ürünün teslim ve taşıma durumları bildirim olarak paylaşılacak.

“Instagram Ödeme Yap” özelliği bugün ABD’de, Adidas, Kylie Cosmetics ve Warby Parker dahil olmak üzere 20’den fazla markanın hizmetine sunmuş durumda. Deneme süresinde olan bu özellik ilerleyen günlerde birçok markanın ilgisini çekerken, alışveriş tutkunlarının da ilgi odağı olacak gibi.