Gökhan DEMİRDAŞ

Google dan Üniversiteye Hazırlanan Öğrenciler İçin Yenilik Google Üniversite Seçimim

Yazar : - 09.03.2016


Google dan Üniversiteye Hazırlanan Öğrenciler İçin Yenilik   Google Üniversite Seçimim

Ülkemizde YGS için geri sayım başladı. YGS’ye girecek öğrenciler 13 Mart Pazar günü sınava girecek.

 

Google öğrenciler için üniversite ve bölüm seçme telaşını düşünerek yeni bir platform oluşturdu. Bu platform üzerinden öğrenciler puanlarına göre üniversite ve bölüm listelerine ulaşabiliyor.

 

Google Üniversite Seçimim’de oturum açarak kişiselleştirmeler yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda oturum açmadanda platform kullanmak da mümkün.

 

Platform üzerindeki ‘’Keşfet’’ bölümünde Google üniversiteleri Konum, Puan ve Bölüm başlıkları altında kategorize ediyor.

 

 

Ülke genelinde belirlediğiniz kriterdeki tüm üniversiteleri Devlet ve Vakıf üniversitesi olarak ayırıyor. Seçeceğiniz kategorideki üniversiteleri alfabetik sıraya göre listeliyor.

 

 

 

Seçeceğiniz üniversitenin ‘’Google Üniversite Seçimim’’ platformu üzerinde youtube kanalı ve web sayfası yönlendirmeleri mevcut. Ayrıca ‘’Google Street’’ üzerinden üniversitenin kampüsünüde dolaşma imkanı sunuyor.

 

 

 

Bağlan sekmesi ile Hangout üzerinden yapılan konferans aracılığı ile piskolog ve kariyer uzmanlarıyla canlı görüşmeler yapabiliyor ve bu konferanslara katılabiliyorsunuz.

 

 

İlham al bölümünde, henüz bölüm ve üniversite konusunda karar verememiş öğrenciler için, paylaşılan mezun deneyimleri ve özel videolar mevcut.

 

 

 

 

Bana özel sekmesinden ise yayın alacak Hangout konferanslarına, önemli tarihleri ve seçtiğimiz üniversiteleri görüntüleyebilirsiniz.

 

YGS’ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

09.03.2016 - Google
 

KATEGORİLER

ETİKETLER

TAKİP EDİN


  • Bebekcaddesi , Bebek sektöründe müşteri memnuniyeti ana fikriyle e-ticaret hayatına başladı. AdWorld ailesi tüm internet mecrasındaki reklamlarımızı ve yazılım ...
    Bebekcaddesi Mustafa UTKU - Kurucu Ortak

  • Sitemizi kurmadan önce tasarımları ve verdiği bilgiler ile ayrıca kurulum esnasındaki yardımları ile AdWorld ailesine sonsuz teşekkürleri bir borç bilirim. ...
    Perde Dünyam Yunus Emre POLAT - Yönetici

  • Ginto Pırlanta, online pırlanta ve değerli maden satışı yapan bir markadır, buda çok dürüst güvenilir online mağazamızda bize yol gösterici bir iş ortağı gereks ...
    Ginto Pırlanta Özer DURAK - Yönetici