Emre Demir

YouTube'da Daha Fazla Erişim Alabilecek Yeni Video Formatı Duyuruldu!

Yazar : - 20.04.2018


YouTube'da Daha Fazla Erişim Alabilecek Yeni Video Formatı Duyuruldu!

Google Ads, paylaşmış olduğu blog gönderisinde yeni bir YouTube reklam video türünü duyurdu. Outstream Video Ads olarak isimlendirilen yeni video formatı, ağırlıklı olarak mobil kullanıcıları adına tasarlandı.

Outstream Video Ads sadece uygulamalarda değil, mobil tarayıcılarda da görüntülenebilir bir yapıya sahip.

Google Ads tarafından paylaşılan detaylar ise şöyle:

““ Outstream reklamlar, YouTube’ta çoğalan, düşük maliyetli ve görüntülenebilir erişim yaratacak. Reklamlar, yayın içi TrueView ve Bumper reklamları dahil olmak üzere video reklamlar gösterebileceğiniz yüksek kaliteli yayıncı web siteleri ve mobil uygulamalar olan Google video iş ortaklarında gösterilecek. ””

Yeni duyurulan Outstream video reklam türü, kullanıcılar videoya dokunduğunda otomatik olarak gösterilmeye başlıyor. Video otomatik olarak başlıyor ancak, ses otomatikman açık bir şekilde video devam etmiyor. Dilerseniz videoya dokunduktan sonra kapalı olarak gelen ses seçeneğini açabiliyorsunuz. Tabii ki videoyu tekrar başa sarıp yeniden oynatabilmeniz de mümkün.

Düşük maliyetli olmasıyla dikkat çeken bu YouTube reklam video türü, farkındalık ve bilinirlik yaratmak için oldukça avantajlı.

Outstream video reklam türünde reklamverenler bin gösterim başı maliyet (CPM) için ücret ödüyor. Kısaca reklamverenler bu reklam türüne sadece gösterim için ücret ödüyorlar.

Şunu da belirtmeliyiz ki, eğer video scroll yapılan alanın alt kısmında yer alıyorsa ve gösterilmediyse reklamverenler bunun için herhangi bir ücret ödemiyorlar.

 

Outstream reklam türünü denemek isteyen reklamcılar, bugün itibari ile kampanyalarında Outstream Video türünü seçerek reklamlara yer verebilirler.

20.04.2018 - Google Adwords
 

KATEGORİLER

ETİKETLER

TAKİP EDİN


  • Bebekcaddesi , Bebek sektöründe müşteri memnuniyeti ana fikriyle e-ticaret hayatına başladı. AdWorld ailesi tüm internet mecrasındaki reklamlarımızı ve yazılım ...
    Bebekcaddesi Mustafa UTKU - Kurucu Ortak

  • Sitemizi kurmadan önce tasarımları ve verdiği bilgiler ile ayrıca kurulum esnasındaki yardımları ile AdWorld ailesine sonsuz teşekkürleri bir borç bilirim. ...
    Perde Dünyam Yunus Emre POLAT - Yönetici

  • Ginto Pırlanta, online pırlanta ve değerli maden satışı yapan bir markadır, buda çok dürüst güvenilir online mağazamızda bize yol gösterici bir iş ortağı gereks ...
    Ginto Pırlanta Özer DURAK - Yönetici