Pınar KÜÇÜK

SEO ve Önemi

Yazar : - 09.07.2014


SEO ve Önemi

SEO ve Önemi

Dijital dünyada bilinir ve görünür olmak, pazar payınızı arttırmaya yönelik en büyük adımların başında gelmektedir. Dijital varlığınızı gösterebilmenin en etkili yolu Arama Motorları’nda kayıtlı olmanız ve ilk sayfada hatta ilk sıralarda yer alabilmenizdir.Türkiye de ve dünyanın pek çok ülkesinde arama motoru denilince akla ilk Google gelir.Bu sebeple Türkiye de kullanım oranı %99 olan Google Arama Motorunda kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Google’ın belirlemiş olduğu 200′ün üzerinde web sitesi kalite kriterlerine en uygun şekilde yeniden düzenlenmesi anlamına da gelir.

Ürün ve ya hizmetlerinizin Arama motorlarının ilk sayfasında çıkması şirketinizin prestiji açısından da size artı sağlayacaktır. Sadece SEO ile pazarlama hedeflerinize ulaşmanız zor olacaktır. Ancak müşteri portföyünüzü geliştirmekte ve pazarlama hedeflerinizi maksimum hedef kitleye ulaştırmakta en büyük yardımcınız SEO olacaktır.

Peki Google’da ilk sıralarda olmak için neler yapabilirsiniz ?

İşte size birkaç SEO ipucu:

Backlink Uygulaması
Diğer web sitelerinden sizin sitenize link verilmesi anlamına gelir.Kaliteli sayfalara vereceğiniz linkler web sitenizin pagerank değerini de arttırır.

Link Metinleri
Web sitenize yönlendirilen ziyaretçilerin aradıkları bilgileri web sitenizde bulabilmesi Google için çok değerlidir.Yazdığınız yazının başlığı ve içeriği başka siteden alınan link ile aynı içerikte olmalıdır ki ziyaretçiler sitenizde daha uzun süre geçirebilsin.

Hitleri Arttırma
Sitenizin trafiğini arttırmak için reklam verin. Google Ads reklamları ilgili anahtar kelimeler ile yapıldığından ziyaretçilerin sitede kalış süreleri uzayacak hem de trafiğiniz artacaktır.

Forumlarda Aktif Olun
Forum sitelerine yazacağınız yazılar ziyaretçi sayınızı arttıracaktır.

Sosyal Medya'da Yerinizi Alın
Sosyal medyanın gücünü kullanın.Sosyal medyadan sitenize linkler gönderilmesi ve linklerinizin paylaşılması organik hit oranlarınızı arttıracaktır.

SEO'yu daha cazip hale getirme yada bu işin kolay yolu olduğunu düşünenler SEO hilelerine başvurur fakat k esinlikle SEO için hileli oyunlar kurmayın.Birbiri ile ilişkili paravan siteler , arka plan rengi ile aynı linkler Google tarafından sıralamanızın düşmesini sağlar.


  

09.07.2014 - SEO
 

KATEGORİLER

ETİKETLER

TAKİP EDİN


  • Bebekcaddesi , Bebek sektöründe müşteri memnuniyeti ana fikriyle e-ticaret hayatına başladı. AdWorld ailesi tüm internet mecrasındaki reklamlarımızı ve yazılım ...
    Bebekcaddesi Mustafa UTKU - Kurucu Ortak

  • Sitemizi kurmadan önce tasarımları ve verdiği bilgiler ile ayrıca kurulum esnasındaki yardımları ile AdWorld ailesine sonsuz teşekkürleri bir borç bilirim. ...
    Perde Dünyam Yunus Emre POLAT - Yönetici

  • Ginto Pırlanta, online pırlanta ve değerli maden satışı yapan bir markadır, buda çok dürüst güvenilir online mağazamızda bize yol gösterici bir iş ortağı gereks ...
    Ginto Pırlanta Özer DURAK - Yönetici