Evrim BAKIR

E-Ticaret Devi Amazon’dan Beklenen Alışveriş Uygulaması

Yazar : - 06.08.2014


E-Ticaret Devi Amazon’dan Beklenen Alışveriş Uygulaması

Dünya E-Ticaret devlerinden Amazon, kullanıcıların Twitter üzerinden #AmazonCart etiketiyle alışveriş yapabileceğimiz bir uygulama geliştirdi.
 
Uygulamayı kullanarak alışveriş yapabilmek için Twitter hesabınızla Amazon hesabınızı birleştirmeniz gerekiyor. Birleştime işleminden sonra amazon linki içeren herhangi bir urlye  Amerika'da #AmazonCart ile İngiltere de #AmazonBasket etiketi eklendiğinde geri dönüş yapılıyor. Bu durumda ilgili ürün kullanıcının sepetine otomatik olarak ekleniyor. 
 
"Şimdi Ekle, Sonra Al" sloganı ile başlattığı bu uygulamada ödeme yapmak isteyen kullanıcılar Amazon'un sitesine girip işlemini tamamlayabiliyorlar. 
 
Sosyal medyada en popüler platformlardan biri olan Twitter kullanıcıları online kaldıkları müddetçe denk geldikleri ürünleri kolayca satın alabiliyorlar.
 
"Twitter'ınıza bakmaya devam edin ama almanız gerekenleri de unutmayın" sözleri ile duyulan uygulama kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş görünüyor.
 

Amazon tarafından hazırlanan uygulama videosunu da göz atabilirsiniz ( Not:İngilizce)

06.08.2014 - E-Ticaret
 

KATEGORİLER

ETİKETLER

TAKİP EDİN


  • Bebekcaddesi , Bebek sektöründe müşteri memnuniyeti ana fikriyle e-ticaret hayatına başladı. AdWorld ailesi tüm internet mecrasındaki reklamlarımızı ve yazılım ...
    Bebekcaddesi Mustafa UTKU - Kurucu Ortak

  • Sitemizi kurmadan önce tasarımları ve verdiği bilgiler ile ayrıca kurulum esnasındaki yardımları ile AdWorld ailesine sonsuz teşekkürleri bir borç bilirim. ...
    Perde Dünyam Yunus Emre POLAT - Yönetici

  • Ginto Pırlanta, online pırlanta ve değerli maden satışı yapan bir markadır, buda çok dürüst güvenilir online mağazamızda bize yol gösterici bir iş ortağı gereks ...
    Ginto Pırlanta Özer DURAK - Yönetici